Ogłoszenia parafialne 27.02.2022 r.

 • Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godzinie 17:00. Ofiarujemy tę modlitwę prosząc o pokój na świecie. W tygodniu zapraszamy na różaniec w intencji pokoju po Mszy Świętej wieczornej.
 • Caritas organizuje wsparcie dla Ukrainy – do puszek przy wyjściu z kościoła można składać ofiary przeznaczone na ten cel.
 • Msza Święta i spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się dzisiaj o godzinie 18:00. Zapraszamy również rodziców młodzieży. Katechezę poprowadzi zaproszony gość.
 • Rodziców dzieci, które przygotowują się do pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na Mszę Świętą i spotkanie jutro, w poniedziałek, o godzinie 18:00.
 • W środę 2 marca rozpoczyna się Wielki Post – czas pokuty, nawrócenia i rozważania męki Chrystusa. Tego dnia Msze Święte będą sprawowane o godzinie 7:00, 8:30, 10:00, 11:15, 16:30 – dla rodziców z dziećmi, 18:00, 20:00 oraz w kościele dolnym o godzinie 9:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu potrwa do godziny 21:00. Kancelaria parafialna będzie nieczynna. W środę obowiązuje nas post ścisły czyli ilościowy (1 posiłek do syta) i jakościowy (powstrzymania się od pokarmów mięsnych). Przypominamy także o podejmowaniu postu w piątki. Decyzją papieża Franciszka będzie to dzień postu i modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie.
 • Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa – w piątki o godzinie 9:00 (po Mszy o 8:30), 15:30 (po Mszy o 15:00), 17:00 (dla rodziców z dziećmi) i 19:00. Gorzkie Żale – w niedziele o godzinie 15:00. W piątki wielkiego postu sprawowana będzie Msza Święta o godzinie 15:00.
 • W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjmowania Komunii Świętej wynagradzającej. W piątek: zapraszamy dzieci razem z rodzicami i dziadkami na Mszę Świętą o 17:00. O godzinie 21:00 zapraszamy na Mszę Świętą w górnym kościele, która rozpocznie całonocną adorację w intencji pokoju na Ukrainie i o zwrócenie naszych serc ku Bogu. Adoracja w nocy odbywać się będzie w kaplicy adoracji. Zakończenie czuwania w sobotę Mszą o 7:00. W sobotę zapraszamy na modlitwę różańcową o 17:00.
 • Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, o 12:30 odprawimy Mszę zbiorową za osoby żyjące. Zachęcamy do podawania intencji rocznicowych, jubileuszowych, imieninowych oraz innych za osoby żyjące.
 • Na końcu kościoła są jeszcze ankiety synodalne. Zachęcamy do ich wypełniania. Jeśli ktoś chciałby podzielić się swoim głosem nt. życia Kościoła lub potrzebował pomocy w wypełnieniu ankiety to zespół synodalny służy pomocą w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej w sali na plebanii.
 • Nasza parafia włącza się w akcję Apteczka dla Ukrainy. Od 1. marca można do naszego kościoła przynosić m.in. środki opatrunkowe, gazy, opatrunki żelowe, folie termoizolacyjne, maseczki do sztucznego oddychania, chusty trójkątne itp. wyposażenie osobistej apteczki. Akcja trwa przez cały marzec.
 • Narzeczonych, którzy pragną przygotować się do zawarcia sakramentu małżeństwa zapraszamy na kurs przedmałżeński. Zapisy na pierwszym spotkaniu w środę, 9. marca, o godzinie 19:00 w sali na plebanii.
 • Parafia organizuje letni wyjazd dla młodzieży i dzieci w terminie 2 – 9. lipca w miejscowości Orzysz na Mazurach. W programie wiele ciekawych atrakcji. Liczba miejsc ograniczona, więcej informacji na kartkach z tyłu kościoła i w zakrystii. Informacje i zapisy u ks. Łukasza (kancelaria wtorek wieczorem i sobota rano).
 • W marcu i kwietniu będą sprawowane Msze Święte w niedziele o godzinie 9:00 w dolnym kościele.
 • Bardzo prosimy, aby nie rozprowadzać na własną rękę, bez uzgodnienia z księdzem proboszczem, różnego rodzaju materiałów i publikacji.