Ogłoszenia parafialne – 25.11.2018 r.

 1. Dziś w całym Kościele obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu wraz z Litanią do Serca Pana Jezusa oraz aktem poświęcenia „O Jezu najsłodszy, Odkupicielu”. Za publiczne odmówienie tej modlitwy udziela się odpustu zupełnego.
 2. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 700 zostały poświęcone opłatki wigilijne. W opłatki prosimy zaopatrywać się w sali przy wyjściu z kościoła. Zebrany fundusz przeznaczamy na cele parafialne. Nikt nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków do naszych mieszkań. Dzieci z Kółka Różańcowego przygotowały sianko na stół wigilijny i ozdoby Bożonarodzeniowe.
 3. Dziś Akacja Katolicka po Mszach świętych zbiera dobrowolne ofiary na paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin z Parafii Szumsk na Litwie. Ofiary można także składać w kancelarii parafialnej do 02.12
 4. 12 Od przyszłej niedzieli zaczyna się Adwent przygotowanie liturgiczne do Świąt Bożego Narodzenia a jednocześnie nowy rok kościelny. W II niedzielę adwentu 9.12 rozpoczniemy rekolekcje parafialne.
 5. Rodziców i  chrzestnych, którzy pragną ochrzcić dzieci w grudniu i w okresie świąt Bożego Narodzenia, zapraszamy na przygotowanie do chrztu  świętego we czwartek 29 listopada o godzinie  19.00. Po odbyciu przygotowania można spisać akta chrzcielne w kancelarii parafialnej w tygodniu poprzedzającym daną niedzielę, w która ma być udzielony sakrament chrztu.
 6. W niedzielę 02.12 o g. 16.00 zapraszamy rodziców i dzieci kl. III – na Mszę św. przygotowującą się do I  komunii św. Spotkanie dla Rodziców w poniedziałek 03.12 o godz. 18.45
 7. 12 o godz. 15.00 do salki na plebani zapraszamy Małżonków
  i Narzeczonych na Randkę. W programie konferencja i praca w parach przy kawie i ciastku – rozmowy tylko między małżonkami. Obowiązują zapisy. Spotkanie poprowadzi małżeństwo.
 8. Prosimy o nabywanie i czytanie korzystanie z prasy katolickiej.
 9. Dziś zapraszamy na Mszę Świętą listopadową o g.16.00 i różaniec z wypominkami.