Ogłoszenia parafialne 25.09.2022 r.

 1. Dziś do południa gości w naszej parafii  ks. Marek Lemiech proboszcz z parafii Wielgolas Brzeziński, który na Mszach św. wygłasza homilie i zbiera ofiary przeznaczone na budowę kościoła. Bóg zapłać.
 2. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
 3. W poniedziałek 26.09 o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św.  rodziców dzieci klas 3, na wspólną modlitwę i spotkanie w kościele górnym.
 4. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych, którzy chcą ochrzcić dziecko w październiku zapraszamy na katechezę w środę 28.09 o godz. 19.00 w Sali na plebanii.
 5. W piątek 30 września zapraszamy na Eucharystię o godz. 18.00 oraz konferencje Maryjną: Jak odpowiadać na wezwanie Matki Bożej (objawienia fatimskie) na kanwie filmu Fatima. Konferencja będzie połączoną z pokazem filmu w kościele dolnym. Homilie i konferencje poprowadzi ks. Dariusz Kowalczyk. Zapraszamy.
 6. Wszystkich parafian i gości pragniemy zaprosić na uroczyste wprowadzenie do naszego kościoła relikwii Dzieci Fatimskich: św. Hiacynty i Franciszka Marto. Uroczystość ta odbędzie się w najbliższą sobotę 1.10 o godz. 18.00. Mszy św. przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. Krzysztof Ziółkowski – kustosz Sanktuarium w. Jana Pawła II w Radzyminie. Podczas Eucharystii modlić się będziemy w intencjach wynagradzających Niepokalanemu Sercu NMP oraz za ofiarodawców: relikwiarza, kielicha i pateny oraz nowych szat liturgicznych. Po Mszy św. odmówimy różaniec i odbędzie się  procesja ze świecami.
 7. Spotkanie organizacyjne dla uczestników pielgrzymki do Fatimy w lutym przyszłego roku odbędzie się w sobotę 1 października o godzinie 20:00 w sali na plebanii.
 8. Spotkanie organizacyjne dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Jordanii zaplanowane jest na niedzielę 2.10 na godz. 19.00.
 9. Narzeczonych planujących przygotować się do ślubu zapraszamy na pierwsze spotkanie kursu przedmałżeńskiego  w środę 5.10. o godz. 19.00 w sali na plebani.
 10. Zapraszamy małżeństwa na cykl spotkań „Kana Welcome”. Jest to propozycja spotkań wokół tematów poświęconych budowaniu i rozwojowi relacji w małżeństwie i rodzinie. Spotkanie informacyjne dla chętnych będzie 8.10 w godz. 16.00-18.00 w salce na plebanii.
 11. Dom Dziennego Pobytu Caritas przy ul. Granicznej zwraca się do Parafian o wsparcie w postaci ziemniaków. W placówce znajduje się jadłodajnia, która codziennie przygotowuje posiłki dla najuboższych z naszego miasta i gminy. Kontakt dostępny w zakrystii.
 12. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary na tacę, w kancelarii i na konto parafialne.
 13. Polećmy nasze intencje Bogu za przyczyną Maryi prosząc o pokój i jedność w naszej Ojczyźnie i w świecie, a także o Boże błogosławieństwo: Pod Twoją obronę…