Ogłoszenia parafialne – 24.06.2018 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 1700 odprawimy nabożeństwo czerwcowe.
 2. Dziś w niedzielę 24 czerwca, w Mińsku Mazowieckim obchodzimy Święto Patronalne – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela  – patrona naszego miasta. W kościele pw. św. Jana Chrzciciela przy ul. Sosnkowskiego  przypada odpust.  Uroczysta Msza św. będzie odprawiona o g. 17.30 pod przewodnictwem ks. Bp Romualda Kamińskiego.  Więcej informacji o programie tej Uroczystości na plakatach w gablocie.
 3. Władza Diecezjalna wyznaczyła naszą parafię jako wspomagającą w budowie kościoła parafialnego w Wielgolesie Brzezińskim. Dziś homilie przez cały dzień głosi ks. Marek Twarowski proboszcz nowo powstającej parafii. Taca jest przeznaczona na budowę świątyni. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 4. Przypominamy o godnym stroju w Kościele zarówno mężczyzn jak i kobiet.
 5. Prosimy, aby spowiedź odprawiać przez cały tydzień, gdyż są urlopy i jest mniej księży spowiedników.
 6. W przyszłą niedzielę po sumie odbędzie się adoracja i procesja eucharystyczna z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
 7. Rozpoczęliśmy okres wakacji. Msze św. w wakacje w dni powszednie, w lipcu
  i sierpniu, będą odprawiane o godz. 7.00, 7.45 i 18.00. W lipcu i sierpniu nie będzie niedzielnej Mszy św. o g. 16.00. Kancelaria będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 9.45 i od godz. 16.30 do 17.45
 8. We środę, 27 czerwca, obchodzimy święto NMP Nieustającej Pomocy.
 9. Władza Diecezjalna zwolniła z posługi wikariusza w naszej parafii ks. Kamila Prusa. Dziękujemy ks. Kamilowi za dobro i życzliwość w posłudze duszpasterskiej w naszej parafii. Życzymy błogosławieństwa Bożego w nowej parafii św. Włodzimierza w Warszawie.
 10. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, korzystajmy z dobrej lektury w okresie wakacyjnego wypoczynku.
 11. Wczoraj obchodziliśmy 13 rocznicę święceń biskupich naszego Ordynariusza ks. Bp Romualda Kamińskiego. Polecajmy Matce Bożej ks. Biskupa, dzieci, młodzież, studentów nasze Rodziny o szczęśliwe i zdrowe wakacje.