Ogłoszenia parafialne 21.02.2021 r.

 • Zapraszamy na Gorzkie Żale dzisiaj o godzinie 15:00.
 • W lutym i w marcu będziemy sprawować dodatkowe Msze Święte: w niedziele o 9:00 i 10:15 w dolnym kościele oraz w soboty o godzinie 19:15 tak, aby umożliwić udział w Mszy Świętej w mniejszym gronie. Jeśli podczas pozostałych Mszy Świętych brakuje miejsc w górnym kościele, to zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej w kościele dolnym, gdzie odbywa się transmisja z górnego kościoła.
 • W niedziele, w godzinach, w których odprawiane są Msze Święte, otwarta jest kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu – w tym czasie, w ciszy, można adorować Pana Jezusa obecnego w tabernakulum.
 • W kwietniu w naszej parafii rozpocznie się wiosenny cykl kursu przedmałżeńskiego.
 • W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godzinie 9:00 (po Mszy Świętej o godzinie 8:30), 17:00 (dla rodziców z dziećmi), 19:00 oraz o 15:30 (po Mszy Świętej o godzinie 15:00).
 • Zapraszamy rodziców, którzy pragną ochrzcić swoje dzieci w marcu lub kwietniu, oraz rodziców chrzestnych, na przygotowanie do chrztu świętego w środę, 24. lutego o godzinie 19:00 w dolnym kościele. Prosimy o zgłaszanie się, osobiście lub telefonicznie, w najbliższych dniach do kancelarii w celu zapisania dziecka na chrzest.
 • Zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej na Mszę Świętą: rodziców z dziećmi ze szkoły w Stojadłach, szkoły salezjańskiej oraz szkoły nr 6 – 27. lutego o godzinie 16:00. Rodziców z dziećmi ze szkoły nr 5 – 27. lutego o godzinie 17:00. Rodziców z dziećmi ze szkoły nr 1 – 6. marca o godzinie 16:00 i 17:00.
 • Komunię Świętą przyjmujemy tradycyjnie do ust lub na rękę. Osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą na rękę podchodzą lewą stroną jako pierwsi. Do przyjęcia Komunii Świętej na rękę należy się przygotować: ściągamy maseczkę, wyciągamy przed siebie dłonie – lewa ręka na górze, prawa pod spodem, kapłan na dłoni składa Komunię Świętą, prawą ręką podajemy Hostię do naszych ust.
  – nie przyjmujemy Komunii z dłoni ustami;
  – nie przyjmujemy Komunii odwracając się lub odchodząc, ale stojąc w miejscu;
  – zawsze sprawdzamy czy nie zostały nam na dłoniach partykuły, cząstki Najświętszego Sakramentu – jeśli tak, należy je również ze czcią spożyć;
  – gest wyciągnięcia rąk musi być wyraźny, nie należy trzymać dłoni przy swoim ciele ale wyciągnąć je w stronę szafarza.
 • Prosimy o zachowywanie dystansu w kościele oraz o zajmowanie miejsc oznaczonych białymi kartkami. Jeśli brakuje miejsc w górnym kościele zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej w dolnym kościele. Wierni, którzy są w stanie łaski uświęcającej, a z obawy przed zarażeniem nie uczestniczą w Eucharystii sprawowanej w kościele, mogą przystąpić do Komunii Świętej o godzinie 13:30 lub 19:00 w górnym kościele.