Ogłoszenia parafialne – 20.09.2020 r.

 • Dziś o godz. 17.00 odprawimy różaniec prosząc o łaskę pokoju w świecie na Białorusi i w naszych Rodzinach o łaskę zachowania nas od pandemii.
 • W dniu dzisiejszym przy wyjściu głównym z kościoła, członkowie Akcji Katolickiej przyjmują zapisy od osób, które chcą podjąć się cotygodniowego zobowiązania adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy w naszej kaplicy N. S. P. Jezusa. Do wyboru jest jeden dzień w tygodniu (od poniedziałku do soboty między godz. 9.00 a 18.00), by być na adoracji przez 30 minut. Serdecznie zachęcamy do poświęcenia swego czasu i podjęcia się tego daru serca – tak bardzo potrzebnego w naszych czasach. Prośba ta jest umotywowana tym by była nieustanna modlitwa adoracyjna podczas wystawienia Naj. Sakramentu. Zapraszamy oczywiście osoby, które nie chcą się zapisać na taką listę do Adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. 9.00 – 18.00 a w piątki do godz. 21.00.
 • Od godz. 17.00 do 18.00 jest możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty w kaplicy N.S. P. Jezusa. Spowiadamy także podczas każdej Eucharystii w górnym kościele. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i wiernych do sakramentu pokuty i eucharystii w nowym roku szkolnym.
 • Osoby dorosłe, które chcą przygotować się i przystąpić do sak. bierzmowania zapraszamy na drugie spotkanie 22.09 o godz. 19.00 w salce przy zakrystii dolnego kościoła.
 • Zapisy rezerwacji Mszy św. na rok 2021 będzie można dokonywać od 21 września od 9.00 w salce przy zakrystii dolnego kościoła.
 • Rodziców których dzieci przygotowują się do uroczystości I Komunii świętej w 2021 roku zapraszamy 23.09 o godz. 18.00 na Eucharystię i spotkanie w górnym kościele.
 • Spotkanie dla Młodzieży kontynuującej przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania (szkoła średnia) wraz z rodzicami odbędzie się w przyszłą niedzielę 27.09.2020 po Mszy św. o godz. 18.00, około godz. 19.00. Pierwsze spotkanie dla chcących rozpocząć przygotowanie do Bierzmowania – młodzież klas 8 Szk. Podst. wraz z rodzicami odbędzie się w niedzielę 4.10.2020 również po Mszy św. o godz. 18.00. Spotkania w górnym kościele.
 • W naszej parafii pragnie rozpocząć formację dziecięca gałąź Ruchu Światło – Życie „Dzieci Boże”. Pierwsze spotkanie dla chętnych dzieci w piątek 25.09 o godz. 17.00 w salce dolnego kościoła.
 • W Domu św. Józefa przy Karmelu w Nowych Osinach 15.09 rozpoczęły się spotkania pt.: 10 drogowskazów w drodze do Boga, a 26.09 rozpoczną się warsztaty dla dzieci i młodzieży pt.: Źródło i szczyt Karmelu. Więcej informacji na plakatach w gablocie.
 • Dzisiejsza taca jest przeznaczona na inwestycje w naszym kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 • Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Wielgolesie, która wyruszy w najbliższą sobotę  o godzinie 8:00 rano spod krzyża misyjnego przy naszym kościele. Zapisy i wszelkie informacje możliwe będą w tym tygodniu w kancelarii parafialnej w poniedziałek lub w czwartek – osobiście lub telefonicznie.