Ogłoszenia parafialne 2.10.2022

XXVI Niedziela Zwykła – 02.10.2022 r.

 1. W dniu wczorajszym podczas wieczornej Mszy świętej zostały uroczyście wprowadzone do naszej parafii relikwie Dzieci Fatimskich – św. Hiacynty i Franciszka Marto. Dziękujemy wszystkim za udział w tej uroczystości, a w sposób szczególny pragniemy podziękować parafianom, którzy ufundowali: relikwiarz, kielich z pateną oraz komplet nowych szat liturgicznych. Relikwie będą wystawione do adoracji przez cały październik przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.
 2. Dziś I niedziela miesiąca zapraszamy na modlitwę różańcową i procesję Eucharystyczną o godz. 17.00.
 3. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane codziennie po wieczornej Mszy Świętej a w niedzielę o godz. 17.00. Dzieci zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki na godz. 17.00,
  a młodzież, studentów i osoby pracujące do późna w piątki o godz. 20.00.
 4. Intencja modlitwy w tym miesiącu dla Kółek Różańcowych i chętnych: o  łaskę podejmowania codziennej modlitwy różańcowej indywidualnej i wspólnotowej w naszych Rodzinach oraz  wypełnianie swoich obowiązków.
 5. Spotkanie organizacyjne dla osób wyjeżdzających na pielgrzymkę do Jordanii dziś o godz. 19.00
 6. Narzeczonych planujących przygotować się do ślubu zapraszamy na pierwsze spotkanie kursu przedmałżeńskiego  w środę 5.10. o godz. 19.00 w sali na plebani.
 7. Studentów i maturzystów zapraszamy na Eucharystię w środę o godz. 20.00 w kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia dodatkowe Msze św. o godz. 15.00 – z koronką do Bożego Miłosierdzia oraz o godz. 17.00 – z udziałem rodziców z dziećmi. Spowiedź podczas każdej Mszy św., oraz wieczorem w godz. 19.00 – 21.00 w kaplicy NSPJ. Adoracja w kaplicy trwać będzie przez całą noc i zakończy się w sobotę rano. Kancelaria będzie nieczynna.
 9. Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania wraz z rodzicami i rodzeństwem zapraszamy na Mszę świętą i spotkanie formacyjne prowadzone przez młodzież z Ruchu Światło – Życie w sobotę 8.10 o godz. 15.30 w górnym kościele.
 10. Zapraszamy małżeństwa na cykl spotkań „Kana Welcome”. Jest to propozycja spotkań wokół tematów poświęconych budowaniu i rozwojowi relacji w małżeństwie i rodzinie. Spotkanie informacyjne dla chętnych będzie 8.10 w godz. 16.00-18.00 w salce na plebanii.
 11. W przyszła niedzielę 09.10. o godz. 16.00 zapraszamy na Mszę św. rodziców z dziećmi klas 3, którzy przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.
 12. Dom Dziennego Pobytu Caritas przy ul. Granicznej zwraca się do Parafian o wsparcie w postaci ziemniaków. W placówce znajduje się jadłodajnia, która codziennie przygotowuje posiłki dla na najuboższych z naszego miasta i gminy. Kontakt (dostępny w zakrystii) 506 804 376
 13. Za tydzień będzie zbiórka do puszek na Dom św. Faustyny mieszczący się w Ostrówku w naszej diecezji.
 14. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary na tacę, w kancelarii i na konto parafialne.
 15. Prośmy o łaskę podejmowania codziennej modlitwy różańcowej: Pod Twoją obronę…