Ogłoszenia parafialne – 17.06.2018 r.

1.    Składamy podziękowania w imieniu zespołu Claret Gospel i ks. Romana za obecność parafian na koncercie i złożone ofiary. Bóg zapłać.

2.    Wyrażamy wdzięczność rodzinie państwa Gromulskich za ofiarowany tzw. chleb św. Antoniego i rozprowadzany podczas odpustu parafialnego. Składamy także podziękowania Parafianom za złożone ofiary podczas rozprowadzania chlebków św. Antoniego.

3.    Dziś będą sprawowane dwie Eucharystie na zakończenie roku szkolnego o godz. 10.00 dla uczniów Liceum i Gimnazjum; o godz. 11.15 dla uczniów
z podstawówek.

4.    Dziś także podczas Eucharystii  o godz. 12.30 będzie śpiewał chór „Nowogródzkie Orły” z Warszawy. Chór „Nowogródzkie Orły” został założony w 1985 roku przez porucznika magistra inżyniera Wacława Fiszera żołnierza Armii Krajowej. W roku obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości chór ma zaplanowanych wiele koncertów w kraju i na kresach.

5.    Dziś o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe.

6.    Dziś po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 zapraszamy na konferencje – Owoc Ducha – Miłość. Spotkanie poprowadzi pan Piotr Goławski w salce na plebani.

7.    W niedzielę 24 czerwca, w Mińsku Mazowieckim obchodzimy  Święto Patronalne – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela  – patrona naszego miasta. W kościele  Narodzenia Św.  Jana Chrzciciela przy ul. Sosnkowskiego  przypada odpust.  Uroczysta Msza św. będzie odprawiona o g. 17.30 pod przewodnictwem ks. Bp Romualda Kamińskiego.  Więcej informacji o programie tej Uroczystości na plakatach w gablocie.

8.    W najbliższy wtorek kancelaria będzie czynna tylko od godz. 16.00 do 18.00.

9.    Współczesna kultura atakuje wzorce męskości, próbuje pozbawić nasze rodziny odpowiedzialnych mężów i ojców, silnych obrońców i duchowych liderów. Aby umocnić się w powołaniu mężczyzny, zapraszamy do wzięcia udziału w narodowej pielgrzymce mężczyzn nazwanej „Oblężeniem Jasnej Góry”. Pielgrzymka odbędzie się 23 czerwca, szczegóły w internecie na stronie wydarzenia i na stronie parafii, zapisy u ks. Jarosława.

10.Władza Diecezjalna wyznaczyła naszą parafię jako wspomagającą w budowie kościoła parafialnego w Wielgolesie Brzezińskim. W następną niedzielę homilię wygłosi ks. Marek Twarowski proboszcz nowo powstającej parafii. Taca będzie przeznaczona na budowę świątyni.

11.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, które są w kiosku parafialnym.

 

Polecajmy opiece Matki Bożej ks. Infułata Jana Byrskiego, nasze Rodziny, Parafię, Ojczyznę prosząc o potrzebne łaski. Pod Twoja obronę…