Ogłoszenia parafialne 16.10.2022

XXIX Niedziela Zwykła – 16.10.2022 r.

 1. Dziś zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 17.00.
 2. Dziś na Mszach św. o godz. 16.00 i 18.00 będziemy gościć w naszej parafii wspólnotę Guadelupe. Przedstawiciele tej Wspólnoty będą dawali świadectwa o wspólnej modlitwie różańcowej w rodzinach
  a o godz. 17.00 poprowadzą modlitwę różańcową wraz z przyjęciem tych rodzin, które chcą podjąć się wspólnej modlitwy różańcowej. Na ławce przy gazetach znajdują się deklaracje dla rodzin, które chcą przystąpić do wspólnej modlitwy różańcowej. Informacje są także na plakacie w gablotach.
 3. Dziś przeżywamy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. Z tej okazji po Mszach św. prowadzona jest zbiórka do puszek na wsparcie fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia> Ofiary są przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Bóg zapłać.
 4. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane codziennie po wieczornej Mszy Świętej a w niedzielę o godz. 17.00. Dzieci zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki na godz. 17.00,
  a młodzież, studentów i osoby pracujące do późna w piątki o godz. 20.00.
 5. W poniedziałek 17.10 o godz. 19.30 Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie: „i nie wódź nas na pokuszenie”.
 6. Narzeczonych zapraszamy na kolejne spotkanie kursu przedmałżeńskiego w środę o godz. 19.00 w sali na plebani.
 7. Zapraszamy na pierwszą po wakacjach katechezę dla dorosłych w ramach „Spotkań u Antoniego”
  w piątek 21.10 o godz. 19.00 w dolnym kościele. Katechezę na temat „Potrzeba działalności misyjnej
  w kościele”
  poprowadzi o. dr. Kazimierz Szymczycha – misjonarz i sekretarz ds misji Konferencji Episkopatu Polski.
 8. W kancelarii przyjmujemy zapisy na wypominki roczne oraz Mszę listopadową. W następne niedziele przyjmować będziemy również po Mszach Świętych w sali pod chórem. Kartki do zapisywania wypominek wyłożone są z tyłu kościoła.
 9. W przyszłą niedzielę 23.10 na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania. Po Mszy św. około godz. 19.00 odbędzie się pierwsza próba uroczystości połączona z ustawieniem młodzieży i rezerwacją miejsc w kościele, dlatego obecność kandydatów jest obowiązkowa.
 10. W związku z licznymi pytaniami od parafian, informujemy że rozpoczęcie przygotowań do Bierzmowania dla kolejnej grupy młodzieży (klasy 8 SP) odbędzie się po feriach zimowych – na początku drugiego semestru roku szkolnego.
 11.  Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary na tacę, w kancelarii i na konto parafialne.
 12. Prośmy o łaskę podejmowania codziennej modlitwy różańcowej: Pod Twoją obronę…