Ogłoszenia parafialne – 16.09.2019 r.

Dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 11:15 poświęcimy tornistry dla uczniów, na o godzinę 16:00 zapraszamy rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii świętej.

Dzisiaj o godzinie 17:00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.

Od 1. września kancelaria parafialna w czwartki czynna jest rano od godziny 9:00 do 10:00 oraz wieczorem od 19:00 do 20:00. Pozostałe dyżury bez zmian.

Narzeczonych przygotowujących się do wstąpienia w sakramentalny związek małżeński zapraszamy na kurs przedmałżeński. Rozpoczęcie, zapisy i pierwsze spotkanie będą 20. września 2019 roku (piątek) o godzinie 19:00 w sali katechetycznej przy zakrystii dolnego kościoła. Kurs obejmuje 10 spotkań w kolejne piątki o godzinie 19:00. Dokładne terminy spotkań są dostępne w gablotach przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii.

20. września o godzinie 19:00 zapraszamy na drugie spotkanie osób dorosłych, które pragną przygotować się i przystąpić do sakramentu bierzmowania. Spotkanie w sali przy zakrystii dolnego kościoła.

21. września organizowana jest  pielgrzymka do Kodnia. Informacje na plakatach.

Organizowana jest pielgrzymka Szlakiem Papieskim do Krakowa, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Zakopanego w dniach od 22. do 26. września. Więcej informacji i zapisy w biurze Radia Maryja w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 17:00 do 18:00.

Od 23. września, w sali przy zakrystii dolnego kościoła, będzie można zamawiać intencje mszalne na rok 2020.

Zapraszamy na koncert muzyki sakralnej w wykonaniu Oktetu Manufaktura Dźwięku w następną niedzielę 22. września po Mszy Świętej o godzinie 18:00.

Spotkanie organizacyjne w sprawie Pielgrzymki do Ziemi Świętej odbędzie się w niedzielę 13. października o godzinie 19:00.

Pierwsze po wakacjach spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 22. września o godzinie 17:15 w dolnym kościele. Spotkanie organizacyjne dla chcących rozpocząć przygotowanie do bierzmowania (młodzież klas 8 SP) odbędzie się na początku października.

Wokół parafii trwają prace remontowe:

Po zdiagnozowaniu stanu technicznego schodów wejściowych do górnego kościoła rozpoczynamy od strony wieży kościelnej wzmocnienie nośne polegające na wybudowaniu wewnętrznej ściany konstrukcyjnej. Celem tej pracy jest wzmocnienie i poparcie płyty biegowej schodów.

Zostały umyte okna i wnęki okienne wewnątrz kościoła górnego.

Trwają prace naprawy dachu kościoła.