Ogłoszenia parafialne – 15.04.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
     III Niedziela Wielkanocna  – 15 KWIETNIA 2018 r.

 

 1. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.00, które ofiarujemy w intencji rodzin naszej parafii oraz prosząc o łaskę pokoju.
 2. Dziś w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim przy ul. Warszawskiej 173 o godz. 15.00 będzie otwarte spotkanie z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego panem profesorem Piotrem Glińskim.
 3. Dziękujemy Rodzinie z naszej parafii za ofiarę, która w całości pokryła koszty remontu toalety przy wejściu do dolnego kościoła. Toaleta ta będzie do dyspozycji w każdą niedzielę.
 4. Skauci Europy zapraszają chłopców  w wieku od 12 do 17 lat na zbiórkę harcerską, która odbędzie się w sobotę 21 kwietnia. Zbiórka rozpocznie się o godz. 9.00 przed budynkiem kościoła pw. Św. Jana Chrzciciela w Mińsku Mazowieckim. Więcej informacji na temat Skautów można znaleźć na stronie internetowej www.skauci-europy.pl
 5. Dzieło Misyjne Diecezji Warszawsko-Praskiej rozpoczęło akcję zbiórki makulatury, z której uzyskane środki będą przeznaczone na realizację projektów misyjnych i wsparcie misjonarzy z naszej diecezji. Akcja pod hasłem „Makulatura na Misje” jest prowadzona na terenie całej diecezji. W ramach akcji zbierane są kartony, gazety, książki, papier. Kontener będzie ustawiony przy dzwonnicy od czwartku do następnego poniedziałku.
 6. Za tydzień w niedzielę 22 kwietnia homilię będzie głosił ks. Zbigniew Bigda misjonarz posługujący w Kazachstanie. Po Mszach św. będą zbierane dobrowolne ofiary na utrzymanie Kościoła w miejscowości gdzie posługuje ks. Zbigniew.
 7. 22 kwietnia ulicami Mińska Mazowieckiego przejdzie „V Marsz Pamięci: Katyń 1940 – 2018”. Jego uczestnicy uczczą pamięć 22 tysięcy polskich oficerów, którzy zginęli w Katyniu, Charkowie i w ZSRR – w tym również oficerów z powiatu mińskiego. Marsz tradycyjnie rozpocznie się o godziny11:00 na peronie PKP. W imieniu organizatorów z Fundacji „Dziękujemy za Wolność” i Towarzystwa Przyjaciół 7 Pułku Ułanów Lubelskich zapraszamy do wzięcia udziału w tej szczególnej lekcji żywej historii.
 8. 28 kwietnia o godz.16.00 zapraszamy na warsztaty komunikacje małżeńskie pt:
  „O co ci znowu chodzi?! Czyli jak dogadać się w małżeństwie. Spotkanie będzie w salce na plebani.
 9. 29 kwietnia o godz. 17.00 zapraszamy na koncert pt: „Cykl Świąt Maryjnych”
  w wykonaniu Chóru: „Pueri Claromontani” z Jasnej Góry pod dyrygenturą
  Ireneusza Wybraniaka – Paulina, który prowadził w naszej parafii rekolekcje wielkopostne w tym roku.
 • Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Zachęcamy do czytania tygodników: Idziemy, Gość Niedzielny, Niedziela i pism – Miłujcie się, Posłaniec św. Antoniego. Prasę możemy nabyć w naszym kiosku przy wyjściu z kościoła. Niech dobra prasa będzie w naszych domach.

 

Oddajmy pod opiekę Matki Bożej Rodziny i naszą Ojczyznę. Prośmy o pokój i ustanie terroryzmu i prześladowania chrześcijan na świecie.      POD TWOJĄ OBRONĘ …