Ogłoszenia parafialne 14.05.2023

VI Niedziela Wielkanocna – 14.05.2023 r.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w niedziele o godz. 17.00, a w dni powszednie bezpośrednio po Mszy wieczornej (ok. 18.30). Zachęcamy do udekorowania kapliczek i przydrożnych krzyży.
 2. Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie w poniedziałek godz. 19.30 w salce na plebanii. temat: „Wierzę w Święty Kościół”
 3. W tym tygodniu dzieci ze szkół: nr 5, Stojadeł i Salezjańskiej, nr 6 będą przeżywały biały tydzień podczas Mszy św. o godz. 18.00. Polecajmy Ich naszym modlitwom.
 4. Młodzież, maturzystów i studentów zapraszamy na Mszę św. do kaplicy NSP Jezusa w środę 17.05 o godz. 20.00, od godz. 19.30 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością przystąpienia do sakramentu pokuty.
 5. W najbliższy piątek odbędzie się sakrament pokuty dla dzieci i rodziców przeżywających rocznicę Pierwszej Komunii św.:
  • godz. 16.30 zapraszamy rodziców i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 i 6, Stojadeł, i ze Szkoły Salezjańskiej;
  • o godz. 19.30 dla dzieci i rodziców ze szkoły nr 1.
  Uroczystości rocznicy będą w sobotę 20.05:

godz. 10.00 szkoła nr 1, godz. 11.15 szkoła nr 5 godz. 12.30 Stojadła, Salezjanie i szkoła nr 6.

 1. 20 maja 2023 – organizowana jest pielgrzymka parafialna do Sanktuarium św. Antoniego z Padwy w Radecznicy (miejsce objawień św. Antoniego) oraz zwiedzanie Zamościa z przewodnikiem. Wyjazd o 6.00 z parkingu na ulicy Okrzei.
 2. Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę Świętą w niedzielę 21.05 o godz. 18.00. Po Mszy spotkanie rodziców z księdzem proboszczem a młodzieży z ks. Łukaszem.
 3. Już dziś pragniemy poinformować. że w sobotę 27.05 nie będzie w naszym kościele wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. W ten wieczór pragniemy zaprosić Parafian na Uroczystą Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczniemy ją o godz. 18.30 adoracją Najświętszego Sakramentu połączoną z nowenną i modlitwą o 7 Darów Ducha Świętego, o godz. 19.30 odprawiona będzie Msza św. Wigilii Zesłania Ducha Świętego (jest to Msza niedzielna). Czuwanie prowadzić będzie Ruch Światło – Życie: Młodzież Oazowa i Krąg Domowego Kościoła.
 4. Spotkanie organizacyjne dla rodziców młodzieży udającej się w lipcu na wakacyjny wyjazd w góry z ks. Łukaszem zaplanowane jest na środę 31.05 na godz. 19.00.
 5. Przypominamy o przykazaniu kościelnym: przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty
  i w czasie wielkanocnym przyjąć komunię świętą.
 6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Guadelupe w dniach 20.02 – 04.03.2024 Więcej informacji, m.in. o koszcie i zapisach, znajduje się w zakrystii. Zapisy u ks. Janusza
 7. Zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych: „Tajemnica Spowiedzi” w piątek 26.05.2023 o godz. 19.00 do dolnego kościoła. Prelegentem będzie pan Witold Gadowski – polski dziennikarz, publicysta, pisarz i poeta.
  Prace remontowe w kościele
 8. Trwają prace remontowe naszego kościoła, które są podyktowane tworzeniem warunków dla funkcjonowania duszpasterstwa parafialnego oraz z racji upływu czasu lub zniszczenia wymagają naprawy:
  • Zostały wymienione okna w salkach i zakrystii, a także została wstawiana witryna wraz z drzwiami do salki dla duszpasterstwa parafialnego od strony północnej (tak aby nie trzeba było otwierać drzwi z dostępem do całego kościoła) – przebudowywany jest układ salek na parterze pod zakrystią. Ponadto zostało zamówionych 6 dużych okien i dwa okna przy prezbiterium do kościoła górnego (w 50% zostały opłacone).
  • Została odnowiona salka dla bielanek i scholii. czekamy jeszcze na wykonanie w tej salce wykładziny.
  • Na ukończeniu są prace remontowe wschodniej części schodów wejściowych do górnego kościoła. Zostały do wykonania drobne prace kosmetyczne.
  • W następnej kolejności trzeba będzie dokonać remontu lewej strony biegu schodowego od strony basenu do kościoła górnego polegające na: zdjęciu granitu, oczyszczeniu go, zbiciu grubej warstwy suchego betonu do konstrukcji nośnej tak, aby nałożyć izolację przeciw wilgociową tzw. izolację ciężką i na nowo wykonać bieg schodowych granitem – podobnie jak to zostało wykonane przy części wschodniej. Również cały czas prowadzone są rozmowy na temat wykonania zadaszenia schodów, w celu bezpieczeństwa wiernych szczególnie w okresie jesienno – zimowym oraz przed niszczeniem schodów przez warunki atmosferyczne.
  • Trwają prace izolacyjne (iniekcja) ścian fundamentowych od strony północnej, a następnie przy wieży kościoła i części ściany zachodniej.
  • Trwają także prace elewacyjne w niższej części kościoła od strony północnej. W takiej tonacji przewidujemy całą elewację kościoła co jest zgodne z projektem docelowym. W podobnej technologii przystąpimy do remontu elewacji wieży kościoła, aby zabezpieczyć przed dalszą jej degradacją.
  • Wszystkie te prace są wykonywane zgodnie z przyjętym projektem, skonsultowanym z Władzą Diecezjalną i z Parafialnym Zespołem Doradczym.
 9. W związku z prowadzonymi remontami zwracam się do Parafian o ofiary na pokrycie kosztów prowadzonych prac remontowych. W następną niedzielę taca będzie przeznaczona na prowadzone remonty. Można także składać ofiary na konto parafialne z dopiskiem darowizna na cele kultu religijnego. Darowiznę można odliczyć od podatku w rocznym zeznaniu podatkowym.
 10. Bogu niech będą dzięki za wszelkie prace już dokonane. Dziękuję grupie osób doradzających w poszukiwaniu dobrych rozwiązań. Bóg zapłać wszystkim Parafianom za składane ofiary na tacę i na konto parafialne na utrzymanie parafii
  i remont kościoła.