Ogłoszenia parafialne – 13.05.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VII Niedziela Wielkanocna

 

  1. Dziś 13 maja przypada 101 rocznica objawień M.B. w Fatimie. Zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy Serca Pana Jezusa po porannej Mszy św. o godz. 7.00. O g.17.00 odprawimy procesję różańcową i Litanię do Matki Bożej Loretańskiej.
  2. Dzień 13 maja przypomina nam o 37 rocznicy zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II na placu Świętego Piotra w Rzymie w 1981 roku.
  3. Dziś o godz. 11.15 dzieci z klas IV z naszej parafii obchodzić będą rocznicę I Komunii świętej i rozpoczną swój Biały Tydzień. Zapraszamy Rodziców i Dzieci z klas IV na Msze św. o godz. 18.00 w ciągu tygodnia do dolnego kościoła.
  4. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę na Seminarium duchowne w naszej diecezji.
  5. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – kończy się okres Wielkanocny i możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i Komunii świętej Wielkanocnej. Przypominamy o obowiązku przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania i przyjęcia Komunii świętej. Spowiadamy podczas Mszy świętych porannych i wieczornych.
  6. Za tydzień w niedzielę gościć będziemy w naszej parafii przedstawiciela III zakonu Paulistów, który zaproponuje nam książki p. dr Wandy Półtawskiej, wieloletniej współpracownicy św. Jana Pawła II a szczególnie książkę: „Uczcie się kochać”. Książka ta jest pełnym przykładów z życia poradnikiem dla każdego. Koszt książki to 20 zł.

Po Mszy świętej wieczornej o godz. 19.brat Maciej z zakonu Paulistów poprowadzi spotkanie na temat: Grzechy przeciw nadziei.

  1. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Zachęcamy do czytania tygodników: Idziemy, Gość Niedzielny, Niedziela i pism – Miłujcie się, Posłaniec św. Antoniego.  Prasę możemy nabyć w naszym kiosku przy wyjściu z kościoła. Niech dobra prasa będzie w naszych domach.
  2. Polećmy Matce Bożej, osoby, które stronią od sakramentu pokuty i pojednania, nasze Rodziny o łaskę wiary, nadziei i miłości. Pod Twoją obronę….