Ogłoszenia parafialne 11.06.2023

X Niedziela Zwykła 11.06.2023 r.

 1. Dziś o godz. 18.15 odprawimy nieszpory i nabożeństwo czerwcowe oraz procesję z racji oktawy Bożego Ciała.
 2. Zapraszamy na nieszpory i nabożeństwa czerwcowe: w niedziele o godz. 18.15, a w dni powszednie bezpośrednio po Mszy wieczornej (ok. 18.30).
 3. Zapraszamy na kolejną konferencję maryjną nt. Maryja – Matka Kościoła w poniedziałek 12.06 po Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym. Konferencja ta będzie w kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. We wtorek  – 13 czerwca – UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA. Kancelaria tego dnia będzie nieczynna. Msze św. o godz.:. 7.00, 8.30, 10.00, 18.00 i 20.00. O godz. 17.45 nowenna do św. Antoniego z Padwy z wyczytywaniem podanych intencji a o godz. 18.00 główna Suma Odpustowa w intencji parafian, ofiarodawców naszej świątyni oraz ks. Infułata Jana Byrskiego pierwszego Proboszcza i wszystkich kapłanów posługujących w naszej parafii. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Marek Lemiech proboszcz parafii w Wielgolesie Brzezińskim. Ofiary na tacę z tej Mszy św. będą przeznaczone na budowę kościoła w Wielgolesie Brzezińskim. Po Mszy św. Nieszpory Eucharystyczne,  Litania do Naj. Serca Pana Jezusa i procesja Eucharystyczna połączona z procesją fatimską.
 5. Tego dnia czyli 13 czerwca zapraszamy na różaniec po Mszy Świętej o godz. 20.00
 6. Dnia 13 czerwca, zwyczajem lat ubiegłych, będziemy mogli zabrać do naszych domów chleb świętego Antoniego, który przypomina nam o dobroczynnej działalności naszego Patrona. Zebrane przy tej okazji ofiary przekażemy na cele dobroczynne.
 7. Młodzież, maturzystów i studentów zapraszamy na Mszę św. w środę 14.06 o godz. 20.00 w kaplicy NSPJ.
 8. Zapraszamy na spektakl pt.: „Błogosławiony owoc” w sobotę 17.06 po Mszy św. wieczornej w kościele dolnym. Spektakl jest zrealizowany przez młodzież wyjeżdzająca na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony.
 9. Zapraszamy na koncert pt. „Muzyczna podróż od Afryki do Polski” w wykonaniu połączonych chórów Vivo – Publicznej Salezjańskiej Szkoły Podstawowej im. Św. Dominika, Szkółki Muzycznej Scaccato oraz chóru żeńskiego Latamita w niedzielę 18.06 po Mszy św. o godz. 11.15 w kościele dolnym.
 10. Osoby udające się na  pielgrzymkę do Matki Bożej z Guadalupe w Meksyku zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek 19.06 o godz. 19.00 w salce na plebani.
 11. Informujemy, że od środy 14.06 przez okres około 2 tygodni Msze św. w dni powszednie również pogrzeby będą sprawowane w kościele dolnym. Powodem jest wymiana części okien w kościele górnym.
 12. Od czerwca do końca wakacji zmienia się niedzielny porządek Mszy świętych na letni:  nie będzie Mszy św. o godz. 16.00, wieczorna Msza św. będzie przesunięta na godz. 19.00, a nabożeństwa czerwcowe lub różaniec sprawowane będą o godz. 18.15.  W tygodniu Msze św. wieczorne są o godz. 18.00.
 13. W następną niedzielę taca będzie przeznaczona na prowadzone remonty. Można także składać ofiary na konto parafialne z dopiskiem darowizna  na cele kultu religijnego. Darowiznę można odliczyć od podatku w rocznym zeznaniu podatkowym. Bóg zapłać.
 14. Dnia 16 czerwca w Kościele obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Porządek Mszy Świętych: 7.00; 7.45; 8.30 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

Podziękowania

Przygotowanie procesji eucharystycznej na uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest wyrazem naszej wiary i należnej czci dla Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnia  niedziele na kwiaty do Ołtarzy.

Dziękujemy wszystkim obecnym na procesji za to, że na ulicach naszego miasta mogliśmy oddać hołd Jezusowi w Najświętszym Sakramencie.

Za wszelki trud i poświęcenie wielu osób, które dały świadectwo wiary i miłości do Pana Jezusa:

 • Kołom Różańcowym wraz z harcerzami ZHR; (na ręce p. Zofii)
 • Młodzieży Oazowej Ruchu Światło -Życie wraz z mieszkańcami Kopernika i Okrzei  na ręce p.
 • Spółdzielni Mieszkaniowej Mechanik wraz z sąsiadami z ul. Pięknej, Rodzicom lektorów i ministrantów; na ręce p. Renaty
 • Kółkom różańcowym i Sąsiadom przy ul. Tartacznej, Siedleckiej; na ręce p. Hanny
 • Osobom dekorującym balkon kościoła na zakończenie Procesji na ręce p. Moniki
 • Męskiemu Kołu Różańcowemu i Akcji Katolickiej za rozwiezienie podestów,
 • Ministrantom i Lektorom, Asyście Sanktuarium Kościelnej
 • Bielankom,
 • Dziecięcej Komunijnym i rocznicowym wraz z rodzicami
 • Za dekoracje domów, za dar kwiatów;  
 • Policji i Straży Miejskiej za czuwanie nad bezpieczeństwem ruchu
 • panom sprzątającym teren kościoła i kościół p. Bogdanowi, Jerzemu, Januszowi, p. Andrzejowi
 • S. Dianie i Siostrom Loretankom
 • Ochotniczej Straży Pożarnej ze Stojadeł.
 • o. Łukaszowi Pionio za celebrowanie dzisiejszej eucharystii i homilię
 • p. Adamowi organiście, p. Danielowi
 • Katechetom
 • przygotowanie nagłośnienia – p. Jerzemu
 • Bóg zapłać kapłanom ks. Henrykowi, ks. Kamilowi, ks. Łukaszowi, ks. Krzysztofowi
 • Bóg zapłać wszystkim uczestniczącym w procesji