Ogłoszenia parafialne – 10.06.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   

1.     Dziś w naszej parafii przez całą niedzielę gościmy w naszej parafii zespół Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej wraz z o. Romanem. Po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00  zapraszamy na koncert.

2.     Dziś o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe i nowennę do św. Antoniego.

3.     Do wtorku włącznie trwa nowenna do św. Antoniego przed odpustem parafialnym.

4.     W poniedziałek 11 czerwca   rozpoczynamy  w naszej parafii doroczną adorację Najświętszego Sakramentu przed odpustem parafialnym, zwaną 40-godzinnym nabożeństwem.  Adoracja będzie w poniedziałek i wtorek od godz. 9.00 do 18.00

W środę – 13 czerwca – UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30. suma o godz. 10.00, o godz. 16.00 – Msza św., dla szkół, z błogosławieństwem małych dzieci i wieczorem o godz. 18.00.
O godz. 18.00 będzie sprawowana Eucharystia w intencji ks. Infułata Jana Byrskiego pierwszego Proboszcza parafii św. Antoniego z okazji 50 rocznicy święceń kapłańskich. Dziękować będziemy za wszelki trud jaki włożył
ks. Infułat Jan w budowaniu Wspólnoty Parafialnej i kościoła. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy w dzień odpustu o godz. 18.00.

5.     Także tego dnia zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy Serca Pana Jezusa po porannej Mszy św. o godz. 7.00. o godz. 17.00 odprawimy procesję różańcową i Litanię do Serca Pana Jezusa.

6.     Dnia 13 czerwca, zwyczajem lat ubiegłych, będziemy mogli zabrać do naszych domów chleb świętego Antoniego, który przypomina nam o dobroczynnej działalności naszego Patrona. Zebrane przy tej okazji ofiary przekażemy na cele dobroczynne.

7.     W dniach 14.06-17.06  w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku będzie miał miejsce Sacrosong festiwal Pieśni Religijnej i Patriotycznej. W naszej parafii za tydzień w niedzielę o godz. 12.30 będziemy gościć chór „Nowogródzkie Orły” z Warszawy, który uczestniczyć będzie we wspomnianym Sacrosongu. Chór AK „Nowogródzkie Orły” został założony w 1985 roku przez porucznika magistra inżyniera Wacława Fiszera żołnierza Armii Krajowej. W roku obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości chór ma zaplanowanych wiele koncertów w kraju i na kresach. Zapraszamy parafian. Więcej informacji na plakatach.

8.     Za tydzień po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 zapraszamy na konferencje – Owoc Ducha – Miłość. Spotkanie poprowadzi pan Piotr Goławski

9.     Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, które są w kiosku parafialnym.

 

Polecajmy opiece Matki Bożej ks. Infułata Jana Byrskiego, nasze Rodziny, Parafię, Ojczyznę prosząc o potrzebne łaski. Pod Twoja obronę…