Ogłoszenia parafialne 09.06.2024

X Niedziela Zwykła – 09.06.2024

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim osobom zaangażowanym w procesje Eucharystyczne podczas oktawy Bożego Ciała – Bóg zapłać.
 2. Dziś ks. Prałat Henryk obchodzi złoty jubileusz 50-lecia kapłaństwa. Składamy Bogu dziękczynienie za posługę księdza Henryka w naszej diecezji i w naszej parafii. Księdzu Henrykowi składamy podziękowania za służbę kapłańską i życzymy obfitości łask Bożych, zdrowia. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona dziś o godz. 12. 30.
 3. Dziś gościmy w naszej parafii p. Dominikę Przybysz przedstawicielkę organizacji Open Doors, która podczas ogłoszeń opowie o sytuacji prześladowanego kościoła na świecie i potrzebie modlitwy za prześladowanych. Zapraszamy również na spotkanie z p. Dominiką do salki pod zakrystia przy kawiarence po Mszach św. o godz. 8.30 i 10.00
 4. Zapraszamy Parafian do kawiarenki parafialnej po Mszach św. o godz. 8.30; 10.00 i 11.15.
 5. Ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania odbędzie się dziś wieczorem: Msza św. o godz. 19.00 a po Niej katecheza.
 6. Zapraszamy na konferencję Maryjną pt. „Matko nienaruszona,” w poniedziałek 10.06 po Mszy św. wieczornej do salki pod zakrystią.
 7. Ks. Mariusz wraz ze swoimi kursowymi kolegami we wtorek 11.06 o godz. 18.00 odprawi Mszę św.
  z okazji rocznicy święceń kapłańskich. Zapraszamy Parafian do modlitwy.
 8. W czwartek – 13 czerwca – UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA ku czci św. Antoniego z Padwy. Kancelaria tego dnia będzie nieczynna. Msze św. o godz.:. 7.00, 8.30, 10.00, 18.00 i 20.00. O godz. 17.45 nowenna do św. Antoniego z Padwy, a o godz. 18.00 główna Suma Odpustowa w intencji parafian, ofiarodawców naszej świątyni oraz śp. ks. Infułata Jana Byrskiego pierwszego Proboszcza i wszystkich kapłanów posługujących w naszej parafii. Po Mszy św. odśpiewamy Litanię do Naj. Serca Pana Jezusa.
 9. Tego dnia czyli 13 czerwca zapraszamy na nabożeństwo fatimskie: Msza Święta o godz. 20.00 a po niej różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej. Zachęcamy, aby zabrać ze sobą świece.
 10. Dnia 13 czerwca, zwyczajem lat ubiegłych, będziemy mogli zabrać do naszych domów chleb świętego Antoniego, który przypomina nam o dobroczynnej działalności naszego Patrona. Zebrane przy tej okazji ofiary przekażemy na cele dobroczynne.
 11. Zbiórka osób udających się na parafialną pielgrzymkę na Cypr w sobotę 15.06 o godz. 10.20 na parkingu przy ul. Okrzei.
 12. Za tydzień będziemy gościć osoby ze Wspólnoty Cenacolo, które opowiedzą o wspólnocie, a także powiedzą krótkie świadectwo. o godz. 17.30 będzie spotkanie w salce dla osób zainteresowanych wstąpieniem do tej wspólnoty. Po Mszach św. osoby przynależące do tej wspólnoty będą rozprowadzać dewocjonalia własnego wyrobu. Wspólnota ta utrzymuje się z Opatrzności Bożej. Bóg zapłać.
 13. W piątek 21.06 o godz. 19.00 katechezę dla dorosłych „Dlaczego są aż 4 Ewangelie?” wygłosi o. Radosław Więcławek dominikanin.
 14. Od czerwca do końca wakacji zmienił się niedzielny porządek Mszy świętych na letni: nie ma Mszy św. o godz. 16.00, wieczorna Msza św. jest o godz. 19.00, a nabożeństwa czerwcowe lub różaniec o godz. 18.15.
 15. Zostały rozpoczęte prace związane z wymianą okien w kościele górnym oraz prace związane z izolacją i iniekcją fundamentów kościoła od strony wschodniej na wysokości zakrystii i salki. Trwają prace związane z elewacją kościoła od strony północnej i południowej (od frontu kościoła). W poniedziałek i wtorek będą prace związane z demontażem starych schodów przy krzyżu misyjnym i założeniem tymczasowych schodów do kaplicy, dlatego też adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w kościele dolnym.
 16. Dzisiejsza taca jest tacą inwestycyjną na trwające prace w naszej świątyni parafialnej. Ofiary można także składać na konto parafialne. Bóg zapłać.