Ogłoszenia parafialne 09.04.2023

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 09.04.2023 r.

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać osobom, które włączyły się w szereg posług, by przygotować nas do Uroczystości Triduum Paschalnego i Świąt Wielkiejnocy. Bogu niech będą dzięki wszystkim osobom za uczestnictwo w nabożeństwach Wielkopostnych: Drogach Krzyżowych, Gorzkich Żalach, w rekolekcjach parafialnych. za przystąpienie do sakramentu pokuty i adoracje Najświętszego Sakramentu w dzień i w nocy. O. Przemysławowi Skąpskiemu za poprowadzenie rekolekcji,, kapłanom za posługę sakramentalną:
  ks. Henrykowi, ks. Łukaszowi, ks. Kamilowi, Krzysztofowi o. Łukaszowi Pinio.

Składamy serdeczne Bóg zapłać Panom za posprzątanie i wypolerowanie kościoła, Paniom za sprzątanie kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa,  posprzątanie terenu wokół kościoła i ustawienie wielkanocnej bramy wjazdowej na teren kościelny, Siostrze Dianie zakrystiance za dar serca i czas poświęcony by jak najładniej udekorować kościół  oraz Siostrom Loretankom: s. Marietcie i s. Klaudii i Katechetom.

Składamy serdeczne Bóg zapłać posługującym przy Ołtarzu Ministrantom i Lektorom, Asyście Kościelnej, Scholii i P. Adamowi organiście. Panom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Stojadłach i Harcerzom z Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej za czuwanie przy Grobie Pańskim. Bóg zapłać Akcji Katolickiej za przygotowanie Ciemnicy oraz Grupie osób przygotowujących Grób Pański. Kapłanom za posługę sakramentalną, homiletyczną, przygotowanie śpiewu Męki Pańskiej – ks. Łukaszowi, ks. Kamilowi,
O. Przemysławowi i Orędzia Wielkanocnego, ks. Krzysztofowi za przygotowywanie odpraw liturgicznych
z ministrantami  i lektorami. Grupom Parafialnym i Parafianom Bóg zapłać za dar serca i czas oddany Bogu i Kościołowi.

 • Dziś i w II dzień Świąt Msze jak w każda niedzielę. Nie będzie tylko Mszy o godz. 16.00;
 • Przez cały tydzień trwa Oktawa Wielkanocy, z tej racji w najbliższy piątek, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • W tym tygodniu nowennę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy codziennie po Mszach wieczornych.
 • W związku z I spowiedzią dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej kancelaria nie będzie czynna w piątek w godzinach popołudniowych.
 • Za tydzień przeżywać będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na wspólną modlitwę podczas Godziny Miłosierdzia (o 15.00) oraz na Mszę do Miłosierdzia Bożego w intencjach zbiorowych o godz. 16.00. Intencje można podawać w kancelarii.
 • Za tydzień w niedzielę Miłosierdzia Bożego 16.04 organizowana jest pielgrzymka rowerowa do Ostrówka, Domu ŚwFaustyny . Jest to miejsce, w którym żyła i pracowała Helena Kowalska w latach 1924-25, jako pomoc domowa w rodzinie państwa Lipszyców. Na miejscu będzie Msza św. o godz. 15.00. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Więcej informacji na plakatach w gablotach.
 • Spotkanie dla osób udających się na pielgrzymkę do Libanu odbędzie się w przyszłą niedzielę 16.04 o godz. 19.00 w Sali na plebanii
 • Osoby wyjeżdzające na pielgrzymkę parafialną do Gietrzwałdu i św. Lipki zbierają się w najbliższą sobotę o godz. 5.45 na parkingu przy ulicy Okrzei.
 • Zapraszamy na katechezę dla dorosłych w piątek 14 kwietnia 2023 o godzinie 19.00 w dolnym kościele. Tematem będzie: Prześladowania chrześcijan. Współczesne niewolnictwo. Tematy, o których świat nie mówi. Prelegentem będzie ksiądz Paweł Antosiak pracownik organizacji „Pomoc Kościołowi w potrzebie”