Ogłoszenia parafialne 08.10.2023

XXVII Niedziela Zwykła  08.10.2023 r.

 1. Bóg zapłać Parafianom za wczorajsze wspólne pielgrzymowanie na pieszo i rowerami do Wielgolasu.
 2. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane codziennie po wieczornej Mszy Świętej, a w niedzielę o godz. 17.00. Dzieci wraz z Rodzicami zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki na godz. 17.00, a młodzież, studentów w piątki o godz. 20.00.
 3. Rodziców dzieci klas 3 przygotowujących się do I Komunii świętej zapraszamy na Mszę św.  
  o godz. 16.00. Podczas mszy św. będzie poświęcenie różańców.
 4. Dziś po Mszach św. prowadzona jest zbiórka do puszek na wsparcie fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Ofiary są przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Bóg zapłać.
 5. „Tajemnica Tajemnic” to kolejna konferencja Maryjna, którą poprowadzi ks. Dariusz Kowalczyk moderator Ruchu Rodzin Nazaretańskich w dniu 09.10 po Mszy św. wieczornej i różańcu. Konferencja będzie połączona wraz z pokazem filmu „Tajemnica Tajemnic”. Spotkanie będzie w salce na plebanii.
 6. W najbliższy piątek 13. dzień miesiąca. To kolejne wspomnienie Objawień Orędzia Matki Bożej w Fatimie, która wzywa do: Odmawiania codziennie różańca, aby uzyskać pokój dla świata i ofiarować się za grzeszników… Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Msza Święta o pokój na świecie i o nawrócenie grzeszników o godz. 20, a po niej różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej. Zachęcamy, aby zabrać ze sobą świece. Adoracja NS do godziny 20.00. Ponieważ tego dnia modlitwa różańcowa będzie po Mszy św. o godz. 20.00, nie będzie różańca po Mszy św. o godz. 18.00.!!!
 7. Narzeczonych planujących przygotować się do sakramentu małżeństwa zapraszamy na spotkanie kursu przedmałżeńskiego  w środę o godz. 19.30 w sali na plebani.
 8. Spotkanie organizacyjne dla osób udających się na parafialną pielgrzymkę do Rzymu odbędzie się w przyszłą niedzielę 15.10 o godz. 17.00 w sali na plebani. Możliwość dokonywania opłat będzie od godz. 16.30.
 9. Zapraszamy Rodziców i dzieci  klas IV na Msze św. w niedzielę 15.10 o godz. 11.15 i spotkanie w kościele dolnym.
 10. Chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona kandydatów na ministrantów zapraszamy na 10 minut przed każdą Mszą Świętą do zakrystii..
 11. Akcja Katolicka zaprasza na film pt.: „Z nadmiaru miłości” o bł. Anieli Salawie. Spotkanie wraz z filmem będzie 16.10 po Mszy św. i różańcu. Na spotkaniu będzie reżyser filmu ks. dr Krzysztof Jan Gryz i współautorka p. Marta Sieńska przynależąca do franciszkańskiego Zakonu Święckich.
 12. Serdecznie zapraszamy tegorocznych maturzystów na bezpłatny kurs powtórkowy z matematyki. Zajęcia odbywają się w soboty  w salce przy kancelarii parafialnej. Przygotowania do matury rozszerzonej zaczynają się o godz. 11.15 a do matury podstawowej o godz. 12.45  
 13. W piątek 20.10 o godz. 19.00 zapraszamy do dolnego kościoła na katechezę dla dorosłych: Co ma papież Franciszek i co ma Kościół do Gender?. Prelegentem będzie ks. dr Krzysztof Bodecki – prefekt seminarium naszej diecezji.
 14. Rada Konferencji Episkopatu Polski przygotowała vademecum wyborcze katolika. Ulotkę znajduje się na stoliku pod chórem.
 15. W niedzielę 15.10.2023 będzie taca inwestycyjna – przeznaczona na prace remontowe w naszym kościele