Ogłoszenia parafialne – 08.09.2019 r.

1. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
2. Od 1 września kancelaria parafialna w czwartki czynna jest rano od godziny 9:00 do 10:00 oraz wieczorem od 19:00 do 20:00. Pozostałe dyżury bez zmian.
3. W piątek 13 września przypada rocznica objawień Maki Bożej w Fatimie. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy Serca Pana Jezusa. O godz. 17.00 odprawimy różaniec fatimski z procesją. Adorację i różaniec ofiarujmy w intencji naszych rodzin oraz prosząc o dobre wychowanie dzieci i młodzieży.
4. Organizowana jest pielgrzymka do Włocławka na ogólnopolskie spotkanie modlitewne „Polska pod Krzyżem” w dniu 14. września. Zapisy pod numerem telefonu dostępnym w zakrystii. Tego dnia w duchu łączności z tym wydarzeniem zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji w godz. 9.00-18.00.
5. W sobotę, 14. września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Każdy kto tego dnia uczci Krzyż Misyjny może uzyskać odpust. Zapraszamy na wieczorną Eucharystię i rozpoczęcie roku duszpasterskiego wszystkie osoby należące do grup modlitewnych i zespołów liturgicznych. Po Mszy Świętej odbędzie się adoracja przy Krzyżu Misyjnym.
6. W niedzielę 15. września na Mszy Świętej o godzinie 11:15 odbędzie się poświęcenie tornistrów, a na godzinę 16:00 zapraszamy rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii świętej.
7. Organizowana jest pielgrzymka Szlakiem Papieskim do Krakowa, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Zakopanego w dniach od 22. do 26. września. Więcej informacji i zapisy w biurze Radia Maryja w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 17:00 do 18:00.
8. Organizowana jest pielgrzymka do Kodnia w dniu 21. września. Informacje na plakatach.
9. W kaplicy Sióstr Karmelitanek w Osinach, 10. września o godzinie 19:30, odbędzie się spotkanie modlitewne – rozważanie tekstów św. Teresy oraz modlitwa w ciszy.
10. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 22. września o godzinie 17:15 w dolnym kościele. Spotkanie dla chcących rozpocząć przygotowanie do bierzmowania (młodzież klas 8 SP) odbędzie się na początku października.
11. Osoby dorosłe, które pragną przygotować się i przystąpić do sakramentu bierzmowania zapraszamy na pierwsze spotkanie w sali przy zakrystii dolnego kościoła 13. września o godzinie 19:00.
12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
13. Dzisiaj gościmy grupę ewangelizacyjną z Rodzinnych Róż Różańcowych. Podczas każdej Mszy Świętej usłyszymy świadectwo o obecności Maryi w naszym życiu i o owocach modlitwy Różańcowej. O godzinie 16:00 będzie sprawowana Eucharystia w intencji współmałżonków, dzieci i rodziców. Po Mszy Świętej będzie modlitwa różańcowa prowadzona prze Róże Różańcowe. Serdecznie zapraszamy.