Ogłoszenia parafialne – 06.01.2019 r.

  1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na różańcu o godzinie 17:00.
  2. Dzisiaj ulicami naszego miasta przejdzie piąty Miński Orszak Trzech Króli. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 12:30 Mszą Świętą w naszej parafii, następnie Orszak przejdzie ulicami miasta, aby o godzinie 15:00 dotrzeć na Plac Starego Rynku gdzie trzej królowie oddadzą pokłon nowonarodzonemu Jezusowi i rozpocznie się wspólne kolędowanie. Z racji orszaku nie będzie dzisiaj adoracji po Mszy o 12:30.
  3. Szkoła Podstawowa nr 1 zaprasza na koncert charytatywny, który odbędzie się w szkole w sobotę, 12. stycznia, w godzinach od 13:00 do 20:00. W programie wiele atrakcji, a dochód z koncertu zostanie przekazany na leczenie Bartusia – ucznia drugiej klasy walczącego z nowotworem.
  4. Za tydzień, w niedzielę 13. stycznia, odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy Świętej o godzinie 7:00 i trwać będzie do nabożeństwa różańcowego o godzinie 17:00.
  5. Również w przyszłą niedzielę, zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania na katechezę o godzinie 17:15. Spotkanie w dolnym kościele.
  6. Rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na Mszę Świętą za tydzień, 13. stycznia, o godzinie 16:00.
  7. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych, którą poprowadzi ks. Łukasz Żak, student historii średniowiecza na Uniwersytetach Warszawskim i Świętego Krzyża w Rzymie. Temat katechezy: „Czarne karty historii kościoła. Inkwizycja, krucjaty, konkwistadorzy, skandale obyczajowe z czasów Borgiów”. Spotkanie odbędzie się w piątek, 11. stycznia, o godzinie 19:00 w dolnym kościele. Szczegóły na plakacie.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej w kiosku parafialnym przy wyjściu z kościoła.
  9. Porządek kolędy na najbliższy tydzień dostępny w zakładce „kolęda 2019” u góry strony.