Ogłoszenia parafialne – 03.06.2018 r.

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE   

1.     Przygotowanie procesji eucharystycznej na uroczystość Najświętszego Ciała

i Krwi Chrystusa jest wyrazem naszej wiary i należnej czci dla Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Dziękujemy wszystkim obecnym na procesji za to, że na ulicach naszego miasta mogliśmy oddać hołd Jezusowi w Najświętszym Sakramencie. Za wszelki trud i poświęcenie wielu osób, które dały świadectwo wiary i miłości do Pana Jezusa:

·       Kołom Różańcowym wraz z harcerzami ZHR

·       Scholi wraz z mieszkańcami Kopernika i Okrzei

·       Spółdzielni Mieszkaniowej Mechanik wraz z sąsiadami z ul. Pięknej, Rodzicom lektorów i ministrantów

·       Kółkom różańcowym i Sąsiadom przy ul. Tartacznej, Siedleckiej

·       Męskiemu Kołu Różańcowemu i Akcji Katolickiej za rozwiezienie podestów, projekt banerów.

·       Ministrantom i Lektorom, Bielankom, Dziecięcej Grupie Różańcowej

·       Za dekoracje domów, za dar kwiatów

·       Straży Miejskiej za czuwanie nad bezpieczeństwem ruchu

2.     Dziś procesja Eucharystyczna wraz z nieszporami i adoracją Najświętszego Sakramentu z okazji I niedzieli miesiąca o godz. 17.00.

3.     Nieszpory i procesja eucharystyczna w czasie tradycyjnej oktawy  Bożego Ciała w dni powszednie po wieczornej Mszy św. Zachęcamy do udziału w procesjach grupy modlitewne, zespoły parafialne, ministrantów, biel, kółka różańcowe.

4.     Na zakończenie oktawy, we czwartek poświęcimy wianki z kwiatów i ziół. Prosimy o podtrzymywanie naszej pięknej tradycji i przygotowanie wianków do poświecenia.

5.     Od jutro tj. poniedziałku 4 czerwca rozpoczynamy nowennę do św. Antoniego przed odpustem parafialnym. Nowennę będziemy odprawiać przez 9 dni przed Mszą św. wieczorną a w niedzielę o godz. 17.00.

6.     W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji przypadającej uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.

7.     Dziś zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Składamy serdeczne podziękowania za dobrowolne ofiary.

8.     W następna niedzielę przez cały dzień będziemy gościć w naszej parafii zespół Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej. Po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00  zapraszamy na koncert.

9.     W następną Niedzielę ks. Proboszcz z parafii w Wólce Mińskiej zaprasza na 12 Piknik Rodzinny. Więcej informacji na plakacie.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, które są w kiosku parafialnym.

 

Polecajmy opiece Matki Bożej nasze Rodziny, Parafię, Ojczyznę.