Ogłoszenia parafialne 03.01.2020 r.

 • Porządek Mszy Świętych „kolędowych” znajduje się tutaj.
 • Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 12:30 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu z okazji pierwszej niedzieli miesiąca. O godzinie 17:00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
 • Dzisiaj odprawimy dwie Msze Święte w dolnym kościele o godzinie 9:00 i 10:30. Jeśli podczas Mszy o godzinie 12:30, 16:00 lub 18:00 brakuje miejsc w górnym kościele, to zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej w kościele dolnym.
 • W Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli – Msze Święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. Będą również Msze Święte w dolnym kościele o godzinie 9:00 i 10:30. W tym dniu poświęcimy kredę i kadzidło, które przed każdą Mszą będą rozprowadzać nasi ministranci – ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone na fundusz ministrancki. Taca z Uroczystość Objawienia Pańskiego będzie przeznaczona na misje.
 • W najbliższe niedziele, aż do odwołania, będziemy sprawować Msze Święte o 9:00 i 10:30 w dolnym kościele tak, aby umożliwić udział w Mszy Świętej w mniejszym gronie.
 • Komunię Świętą przyjmujemy tradycyjnie do ust lub na rękę. Osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą na rękę podchodzą lewą stroną jako pierwsi. Do przyjęcia Komunii Świętej na rękę należy się przygotować: ściągamy maseczkę, wyciągamy przed siebie dłonie – lewa ręka na górze, prawa pod spodem, kapłan na dłoni składa Komunię Świętą, prawą ręką podajemy Hostię do naszych ust.
  – nie przyjmujemy Komunii z dłoni ustami;
  – nie przyjmujemy Komunii odwracając się lub odchodząc, ale stojąc w miejscu;
  – zawsze sprawdzamy czy nie zostały nam na dłoniach partykuły, cząstki Najświętszego Sakramentu – jeśli tak, należy je również ze czcią spożyć;
  – gest wyciągnięcia rąk musi być wyraźny, nie należy trzymać dłoni przy swoim ciele ale wyciągnąć je w stronę szafarza.
 • Prosimy o zachowywanie dystansu w kościele oraz o zajmowanie miejsc oznaczonych białymi kartkami. Jeśli brakuje miejsc w górnym kościele zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej w dolnym kościele. Wierni, którzy są w stanie łaski uświęcającej, a z obawy przed zarażeniem nie uczestniczą w Eucharystii sprawowanej w kościele, mogą przystąpić do Komunii Świętej o godzinie 13:30 lub 19:00 w górnym kościele.