Czy istnieje jeszcze chrześcijańska Europa?

Zapraszamy na katechezę dla dorosłych, którą poprowadzi pan Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”. Temat spotkania brzmi „Czy istnieje jeszcze chrześcijańska Europa?”

Stara formuła głosi, że Europa to grecka filozofia, rzymskie prawo i chrześcijańska etyka. W naszych czasach obserwujemy stopniowe odchodzenie od tych elementów a zwłaszcza od tego co w Europie chrześcijańskie – na czele z samą wiarą, poprzez etykę, spojrzenie na człowieka i jego powołanie oraz wiele innych spraw, które wywodzą się z tradycji chrześcijańskiej.

Poza konkurentami, którzy narodzili się wewnątrz wspólnego domu jakim jest cywilizacja zachodnioeuropejska, czyli ideologią lgbt czy ateizmem, pojawia się również zagadnienie islamu, który rośnie w siłę, nie uznaje kompromisów i nie przejmuje się polityczną poprawnością…

W związku z tym poszukamy odpowiedzi na pytania o to, jaka będzie przyszłość naszego kontynentu, czy chrześcijańska Europa jeszcze istnieje oraz jakie są we współczesnym, zmieniającym się świecie, rola i miejsce chrześcijan?

ZAPRASZAMY 9. PAŹDZIERNIKA DO PARAFII ŚWIĘTEGO ANTONIEGO W MIŃSKU MAZOWIECKIM – GODZINA 19:00 – DOLNY KOŚCIÓŁ