Bierzmowanie – ogłoszenie

Informacje dla Bierzmowanych (Młodzież ze szkoły średniej)

Bierzmowanie dla grupy młodzieży ze szkół średnich odbędzie się w zaplanowanym terminie czyli w sobotę 28.11.2020, z podziałem na dwie grupy: dziewczęta i chłopcy.  

Ze względu na ograniczenia sanitarne w Uroczystości Bierzmowania uczestniczą kandydaci wraz ze świadkami oraz rodzice kandydatów.

Osoby, które uczestniczyły w przygotowaniach i pragną przystąpić do Sakramentu Bierzmowania zgłaszają się na egzamin i próbę. Osobom chorym, będącym na kwarantannie (i inne ważne powody) umożliwimy przyjęcie Bierzmowania w innym terminie.

Egzamin przed Bierzmowaniem będzie się odbywał w podanych wcześniej terminach: w poniedziałek 9.11 o godz. 18.45 dziewczęta, a we wtorek 10.11 o godz. 18.45 chłopcy. Ze względu na ograniczenia sanitarne, będzie miał on charakter pisemny (przynosimy ze sobą długopis) i odbędzie się w górnym kościele. Obowiązują na nim punkty podane wcześniej i znajomość życiorysu swojego patrona. Na karcie egzaminacyjnej podajemy również swoją datę urodzenia i dane świadka Bierzmowania.  Przychodzimy w maseczkach, przed wejściem dokonujemy dezynfekcji dłoni.

Zmianie ulegnie natomiast termin prób i spowiedzi bierzmowanych. Poinformujemy o nim zainteresowanych w najbliższym czasie.