Wojna pokoleń

Zapraszamy na katechezę dla dorosłych, którą poprowadzi ks. dr Marek Dziewiecki. Tematem spotkania będzie odchodzenie dzieci od Boga oraz stosunek Kościoła do osób homoseksualnych.

Coraz częściej zdarza się, że rodzice przeżywają wielki zawód i ból, gdy ich dzieci nie podzielają wyznawanych przez nich wartości. Nie ważne czy są to dzieci już dorosłe czy też nastoletnie – ból rodzica niejednokrotnie jest wielki i nie znajduje on w niczym ukojenia. Z pewnością wybór innej drogi życiowej niż preferowana przez rodziców jest trudny również dla dzieci, i na pewno nie dzieje się bez powodu, ale czy zawsze jest to powód, który uzasadnia odejście od Boga? Jeszcze inną sytuacją jest ta, w której odejście spowodowane jest czyimś grzechem… Jak zachować się w sytuacji, w której nasze dzieci nie chcą iść drogą przez nas wybraną? Co wolno nam zrobić, a czego nie powinniśmy albo wręcz nie wolno nam uczynić?

Jednocześnie spróbujemy zastanowić się nad jednym z najbardziej palących obecnie zagadnień jakim jest relacja Kościół – osoby o skłonnościach homoseksualnych. Po pobieżnym zapoznaniu się z przekazem medialnym może się wydawać, że te dwie grupy są jak ogień i woda, że jakiekolwiek porozumienie jest niemożliwe… ale dlaczego tak się dzieje? Dlaczego Kościół jest przedstawiany jako wróg, czy nim jest i na czym polega Dobra Nowina głoszona tym osobom – będziemy mogli usłyszeć w piątek 18. czerwca.

Zapraszamy.